ارتقا دادن نسخه ی قبلی سیستم تلفنی 3CX

می توانید سیستم تلفنی 3CX نسخه های 8 و 7.1 را به نسخه ی 10 ارتقا دهید.

1. قبل از حذف از پیکربندی کنونی تان با استفاده از ابزار های Backup و Restore که در گروه برنامه های 3CX موجود است نسخه ی پشتیبانی تهیه نمایید.

2. حال با استفاده از برنامه ی Add/Remove برنامه را حذف نمایید.

3. سیستم تلفنی 3CX نسخه ی V10 را نصب نمایید. از شما خواسته می شودفایل Backup را با استفاده از Configuration wizard ارائه دهید. این کار پیکربندیتان را باز خواهد گرداند.

4. پورت Provisioning به پورت 5000 تغییر کرده است. این بدان معناست که باید لینک های Provisioning را برای گوشی به http://IPADDRESSSERVER:5000/provisioningتغییر دهید. برای اطلاعات بیشتر به دفترچه ی راهنمای پیکربندی مراجعه فرمایید. پس از اعمال این تغییر گوشی را Reboot کنید.

Notes با توجه به ارتقا هایی از نسخه های قدیمی تر:

• ارتقای پیکربندی های نسخه ی 3.1، 5، 6.0، 6.1، 7.0 پشتیبانی نمی شود.

• اگر نوع وب سروری را که استفاده می کنید، ارتقا دهید و سوئیچ کرده باشید، باید به حالت «Phones» بروید، همه ی گوشی ها را انتخاب نمایی و دکمه ی «Re-provision» را انتخاب نمایید.

فعال کردن سیستم تلفنی 3CX

اگر نسخه MINI، Small Business، Pro یا Enterprise را خریداری کرده باشید، باید در کنسول مدیریتی 3CX به General > Activate License Page رفته و License تان را فعال نمایید.

License Key، نام شرکت و مخاطب، ایمیل، نام کشور، ایمیل، فروشنده و تلفن را وارد نمایید و برای فعال کردن License، روی Activate کلیک نمایید. این اطلاعات به سرور License Key مان ارسال شده و License Key تان فعال خواهد شد. شما نیاز خواهید داشت که هر بار که سیستم تلفنی 3CX را روی دستگاه جدیدی نصب می کنید یا زمانی که تغییری در ساختار شبکه ی محلی تان روی می دهد این کار را دوباره انجام دهید.

پیکربندی Firewall

3 سناریو وجود دارد که در آن نیاز دارید پیکربندی Firewall را بروزرسانی کنید:

1. اگر سرور PBXتان پشت سر یک NAT/Firewall است و شما قصد دارید از یک VoIP Provider استفاده نمایید.

2. اگر قصد دارید از داخلی های راه دور استفاده نمایید.

3. اگر در حال استفاده از یک Firewall در سرور PBX هستید، برای مثال Windows Firewall.

سیستم تلفنی 3CX پشت سر یک NAT/Firewall

بهترین جا برای سیستم تلفنی 3CX روی دستگاهیست که در پس آن Firewall وجود داشته باشد. این پیکربندی ساده تر و امن تر است. اگر فقط از خط PSTNاستفاده می کنید، هیچ نیازی به تغییر پیکربندی Firewall ندارید.

اگر قصد استفاده از VoIP Provider را دارید، باید پورت های زیر را باز کنید تا سیستم تلفنی 3CX بتواند با VoIP Provider ارتباط برقرار کند:

• پورت 5060 (UDP) برای ارتباطات SIP (ارسال و دریافت) باید نگاشت آماری شود.

• پورت 5061 (TCP) برای ارتباطات TLS. در صورت استفاده از SIP امن.

• پورت 5090 (UDP و TCP) برای 3CX Tunnel (اگر می خواهید از داخلی های راه دور استفاده نمایید)

• پورت 9000-9049 (یا بالاتر) (UDP) (ارسال و دریافت) برای ارتباطات RTP، که در بر دارنده ی تماس های واقعی اند. هر تماس نیازمند 2 پورت RTP است، یکی برای کنترل تماس و یکی برای اطلاعات تماس. بنابراین باید دو برابر تعداد تماس همزمانی که می خواهید از طریق VoIP Provider پورت باز کنید. برای مثال اگر می خواهید 4 نفر بتوانند همزمان تماس بگیرند، باید پورت های 9000 تا 9007را باز کنید.

خوب است بدانید که رنج پورت هایی که در قسمت بالایی به آن ها اشاره شد، پورت های پیش فرض سیستم تلفنی 3CX هستند. می توانید این پورت ها را از کنسول مدیریتی، در General > General setting page تنظیم نمایید. در این صفحه، می توانید پورت هایی را برای استفاده در تماس های داخلی و پورت هایی را برای استفاده در تماسهای خارج از شرکت که از طریق VoIP Provider مورد استفاده قرار می گیرد باز کنید.

کتابچه ی راهنمای داخلی 3CX

کتابچه ی راهنمای داخلی 3CX به کاربران توضیح می دهد چگونه می توانند از 3CX MyPhone، سیستم ایمیل صوتی، پارک تماس و غیره استفاده نمایند. این کتابچه ی راهنما در آدرس http://www.3cx.com/blog/myphone/ موجود است.

3CX MyPhone

3CX MyPhone یک برنامه ی سودمند مبتنی بر وب است که به شما اجازه می دهد داخلی هایتان را تنها با کلیک موس مدیریت نمایید. 3CX می تواند در کنار یک گوشی رومیزی یا یک SoftPhone به سادگی کار کند. برای اطلاعات بیشتر درباره ی 3CX MyPhone و نحوه ی نصب آن، می توانید به بخش «3CX MyPhone» مراجعه فرمایید.

زبان Prompt سیستم

سیستم تلفنی 3CXبا زبان انگلیسی آمریکایی به صورت پیش فرض فروخته می شود. Prompt ها فایل های صوتی ای هستند که توسط سیستم برای تماس گیرندگان و کاربران سیستم پخش می شوند. برای تغییر Prompt های سیستم به زبانی دیگر:

1. به 3CX Phone System Updates > System Prompt Sets Node رفته و تنظیمات Prompt ی که می خواهید استفاده کنید را انتخاب نمایید. تنظیمات Prompt دانلود خواهد شد.

2. حال به Setting > System Prompts sets node رفته و روی دکمه ی Manage Prompt sets در بالای صفحه ی نمایش کلیک نمایید.

3. Prompt setی که دانلود کرده اید را انتخاب نمایید و روی گزینه ی «Set As Current Promptset» کلیک نمایید. حال سیستم از این Prompt جدید استفاده می کند.

دفترچه ی تلفن

قابلیت Phonebook به کاربران اجازه می دهد که بدون نیاز به اینکه دنبال شماره ی شخصی بگردند و آن را بگیرند، به سادگی آن را در سیستم تلفنی جستجو کرده و شماره گیری نمایند.

سیستم تلفنی 3CX هر دو شکل دفترچه ی تلفن شخصی و دفترچه تلفن شرکتی را پشتیبانی می کند. دفترچه ی تلفن شرکتی از طریق کنسول مدیریتی سیستم کنترل و مدیریت می گردد. دفترچه ی تلفن شخصی فقط برای برخی داخلی های خاص در دسترس بوده و از 3CX Myphone مدریت می شود.

دفترچه تلفن شرکت

برای مدیریت دفترچه تلفن شرکت، به Setting > Phonebook node بروید. برای افزودن یک entry روی Add کلیک نمایید.

وارد کردن entry در دفترچه تلفن

می توانید Entry های دفترچه تلفن را از یک فایل cvs وارد کنید. هر entry باید یک سطر جدید باشد. فیلد های دفترچه تلفن نیز باید به صورت زیر باشند و با comma از هم جدا شوند:

First name, Last name, Ohone number

استفاده از دفترچه تلفن

کاربر باید برای استفاده از دفترچه تلفن، نام یا بخشی از نام را در سیستم تلفنی 3CX و در بخش Dial ویرایش کند. سیستم به طور خودکار نام را به صورت کامل شناسایی نموده و برای تماس گرفتن کافیست، کاربر نام را انتخاب نموده و روی دکمه ی Call کلیک کند.

Call conferencing

توجه: این گزینه در نسخه ی رایگان سیستم تلفنی 3CX موجود نمی باشد.

Call conferencing به شما اجازه می دهد تا 8 تماس کنفرانس را به سادگی تنظیم نمایید که مجموعا به 32 تماس گیرنده سرویس دهد. حواستان باشد که اگر بخواهید از کل ظرفیت 32 نفری استفاده کنید باید سیستم بسیار قوی ای داشته باشید. با وجود این که سرویس های کنفرانس تماس همزمان زیادی وجود دارد، همواره بهتر و به صرفه تر است خودتان میزبان کنفرانس ها باشید. کنفرانس ها می توانند به صورت ad hoc تنظیم شوند بدون این که نیازی باشد که اتاق کنفرانسی رزرو نمایید. این کار برای Set up کردن کنفرانس های تماس به سادگی ممکن است.

پیکربندی قابلیت کنفرانس برگزار کردن

1. در کنسول مدیریتی 3CX، Setting > Advanced node را باز کرده و روی تب Conferencing کلیک کنید.

2. حال شماره ی داخلی کنفرانس را مشخص کنید. این شماره ایست که کاربران برای تنظیم یک کنفرانس باید با آن تماس بگیرند.

3. ماکزیمم تعداد کنفرانس هایی را که می خواهید پشتیبانی کنید را مشخص نمایید. به صورت پیش فرض 4 کنفرانس همزمان در نظر گرفته شده است.

4. حال مشخص کنید که آیا می خواهید برای ایجاد یک کنفرانس به یک PIN نیاز باشد. اگر آن را فعال کنید، کاربرانی که کنفرانسی ایجاد می کنند باید این PIN را پس از ID وارد نمایند. اگر کاربرکنفرانس را از طریق 3CX Myphone ایجاد کند، PIN به صورت اتوماتیک مورد استفاده قرار می گیرد.

ایجاد یک کنفرانس تماس

برای مشاهده ی نحوه ی ایجاد کنفرانس تماس، به صفحه ی زیر مراجعه فرمایید: http://www.3cx.com/blog/myphone/conference-calls/

Grouping و مشخص کردن حقوق

3CX MyPhone می تواند اطلاعات تماس را بر اساس گروه داخلی ها محدود کند. این گروه های داخلی برای مشخص کردن این که چه اطلاعاتی به چه کسی نشان داده می شود به کار می رود. برای ایجاد یک گروه داخلی باید:

1. در کنسول مدیریتی، ابتدا روی Extension nodeو سپس روی Add Extension Group کلیک نمایید.

2. حال با افزودن داخلی از طریق انتخاب پیش شماه و کلیک کردن روی دکمه ی Add ادامه دهید. حواستان باشد که داخلی ها تنها می توانند بخشی از یک گروه باشند، بنابراین تنها داخلی هایی که هنوز به گروهی اختصاص یافته اند لیست خواهند شد.

3. حال روی تب «Rights» کلیک کنید. این تنظیمات به اعضایی از گروه مربوط است که می توانند 3CX MyPhone را ببینند و با آن کار کنند.

4. می توانید یکی یا تعداد بیشتری “Administrators” برای این گروه پیکربندی کنید. معمولا این فرد می تواند سرپرست دپارتمان باشد. Group administrator می تواند جزئیات تماس های افراد درون آن گروه را مشاهده کند.

5. (به صورت اختیاری) می توانید به داخلی مدیر اجازه دهید که بتواند کارهایی را روی تماس های هر یک از اعضای گروه انجام دهد. برای فعال کردن این مورد گزینه ی «Preform operations on calls to users of this group» را چک نمایید.

6. همچنین می توانید مشخص کنید که هر کدام از گروه های عضو چه حقوقی داشته باشند:

• Call Detail دیگر گروه ها را مشاهده کنید.

• All Queues را در سیستم ببینید.

• Operation ها روی تماس های اعضای گروه انجام دهید.

7. برای ذخیره ی گروه و اطلاعات مربوط به حقوق اعضا روی گزینه ی OK کلیک کنید. کاربران نیاز خواهند داشت برای آگاهی از حقوقشان وارد سیستم 3CX شوند. Management Extension group

گروهی که همواره در سیستم تلفنی 3CX حاضر است. داخلی هایی که به این گروه تعلق دارند می توانند:

1. جزئیات تماس همه ی داخلی ها و صف ها را مشاهده کنند.

2. می توانند روی هر کدام از تماس هایی که روی سیستم برقرار می شود Operation (برداشتن، رد تماس، انتقال تماس و …) انجام دهند.

برای افزودن یک داخلی به گروه مدیریتی باید:

1. روی MANAGEMENT که Sub-node برای Node داخلی است کلیک کنید.

2. یک داخلی را انتخاب و روی add کلیک کنید. برای ذخیره ی تغییرات روی Apply/Save کلیک کنید.

3. برای مشاهده ی اطلاعات اضافه از3CX MyPhone خارج و دوباره واردش شوید.

پیکربندی اتصال های اضافه

برای مانیتور کردن سیستم های تلفنی برای مانیتور کردن سیستم های تلفنی 3CX که در دفاتر راه دور قرار دارند، کافیست یک مرورگر یا تب دیگر باز کنید و با استفاده از URL که توسطInstall سیستم تلفنی 3CX ارائه شده است وارد شوید…

چاپ/برون‌بری