شماره گیری داخلی مستقیم (Direct Inward Dialing Number (DID

سرویس دهندگان DID یک شماره تلفن را از طریق پروتکل VoIP که شامل SIP، IAX2 ، یا h323 هست را حمل می کنند. این شماره تلفن DID، تماسها را با استفاده از یک تلفن نرم sip، تلفن سخت، و یا PBX IP دریافت خواهد کرد. شارژ دریافتی بصورت ماهانه، دقیقه ای و بر اساس هر کانال خواهد بود. شما برای دریافت تماس، با استفاده از ارائه دهنده خدمات DID ، به یک کارت سخت افزاری یعنی کارت PRI یا کارت آنالوگ نیاز نخواهید داشت.

شماره گیری داخلی مستقیم DID (شماره­ های داخل سازمان که از طریق یک خط قابل دسترسی­ اند) که در اروپا و اقیانوسیه تماس مستقیم نیز نامیده می­ شود. سیستمی است که توسط کمپانی­ های خدمات تلفن به مشتری­ ها برای استفاده در شبکه­ های تلفن داخلی شرکت ارائه می­ شود. در سیستم DID، کمپانی ارائه دهنده­ ی خدمات تلفن، یک یا چند خط فیزیکی (سیمی یا واقعی) برای وصل شدن به سیستم داخلی سازمان (Private Branch Exchange - PBX) ارائه می­ دهد و گروهی از خط­ های داخلی را به این خط­ های سیمی اختصاص می­ دهد و از طریق این خطوط تمام تماس­ ها را به خط­­ های داخلی ارسال (forward) می­ کند. زمانی که تماس ها به PBX ارائه می­ شوند، شماره مقصد تماس گرفته شده انتقال داده می­ شود، معمولاً بخشی از آن (4 رقم آخر)، پس بنابراین PBX این قابلیت را پیدا می­ کند که تماس را به طور مستقیم به مقصد مورد نظر در سازمان بدون نیاز به اپراتور وصل کند، این سرویس اجازه می­دهد که توسط تعداد محدودی خط تلفن، نیاز­های یک سازمان برآورده شود.

سرویس DID ارتباط مشابهی با سیستم تلفن اینترنتی (VoIP) دارد. برای دسترسی به کاربران تلفن اینترنتی، شماره­ های DID به درگاه ارتباطی که توسط یک خط به مخابرات (PSTN) وصل می­ شود داده می­ شود و درگاه تماس­ ها را ترجمه کرده و آن­ها را بین 2 شبکه منتقل می­ کند. تماس­ های ایجاد شده در سیستم­ های VoIP به چشم کاربران تلفن معمولی به صورت شماره­ های داخلی دیده می­ شود.

چاپ/برون‌بری