Kamailio سرور منبع آزاد SIP بوده که تحت مجوز GPL منتشر شده است. این سرور قادر به تنظیم و اداره هزاران تماس در هر ثانیه است.

از جمله ویژگی Kamailio: غیر همزمان سازی پروتکلهای TCP، UDP، SCTP، ارتباط امن از طریق TLS برای VoIP (صدا، ویدئو)، وقوع و تکرار پیام های فوری ساده، ENUM، حداقل هزینه مسیریابی، توازن بار، مسیریابی خرابی، حسابداری، احراز هویت و تأیید مجوز خروجی MySQL، POSTGRES، اوراکل، Radius، LDAP، رابط کنترل XMLRPC، نظارت بر SNMP.

می توان از آن برای ساخت پلت فرم سرویس های VoIP های بزرگ و یا بسته به مقیاس گیتوی های SIP-به-PSTN، سیستم های PBX و یا سرورهای رسانه ای مانند استریسک ™، FreeSWITCH ™ و SEMS استفاده کرد. برنامه برای سیستم عامل های لینوکس / یونیکس، به زبان C نوشته شده و بر عملکرد، انعطاف پذیری و امنیت متمرکز شده است. علاوه بر C، برنامه های ضمیمه می تواند در LUA، Perl یا Python نوشته شده باشد.

در 2008 ژوئیه 28، با توجه به پیامدهای ناشی از کاربرد علائم تجاری مرتبط با کلمه OPENSER، نام پروژه OpenSER به KAMAILIO تغییر پافت. در 2008 نوامبر 4، Kamailio و اکسپرس روتر، پروژه SIP روتر را شروع کردند.

چاپ/برون‌بری