نصب و راه اندازی ساده:

سیستم های IPPBX دارای رابط کاربری بر پایه وب هستند و از هر مکان روی شبکه می توان با استفاده از یک مرورگر وب به سیستم دسترسی داشت و تنظیمات و تغییرات مورد نظر را اعمال نمود. در حالیکه سیستم های تلفن سانترال باید از طریق نرم افزارهای خاص خود و یا شماره گیری کدهای خاص از روی تلفن برنامه ریزی شوند.

کاهش چشمگیر هزینه ها:

با استفاده از سیستم های VoIP می توان مکالمات بین شهری و بین المللی را از طریق خطوط داده مانند اینترنت و یا شبکه های WAN بین شعب یک سازمان انجام داد و صرفه جویی قابل ملاحظه ای در هزینه های تلفن انجام داد.

عدم نیاز به سیم کشی اختصاصی برای شبکه تلفن:

برخلاف تلفن سانترال که بایستی برای هر مشترک یک سیستم ارائه کنید و برای افزایش مشترکین و یا نصب سیستم سانترال حجم قابل ملاحظه ای سیم کشی انجام می شود. سیستم های مبتنی بر IP می توانند از بستر شبکه موجود برای کاربران استفاده کنند و نیاز به سیم کشی اختصاصی ندارد. برای مثال یک سیستم IPPBX می تواند از شبکه LAN متصل شده به رایانه کاربر برای خط تلفن نیز استفاده کند. همچنین از یک خط LAN می توان به صورت همزمان برای تعداد زیادی کاربر استفاده نمود. از طرفی سیستم IPPBX استفاده از شبکه بی سیم (WIFI) در مکان هایی که امکان هیچ نوع سیم کشی وجود ندارد را ممکن می سازد.

عدم محدودیت در بکارگیری برند خاص:

در سیستم های سانترال برای حفظ کارایی سیستم معمولا توصیه می شود که اجزاء سیستم مانند گوشی کاربران و دیگر سیستم های مکمل از برند مشابه سیستم سانترال انتخاب شوند. اما در سیستم های IPPBX به این علت که تمام تجهیزات مرتبط بر اساس استندارد SIP ساخته می شوند، این محدودیت وجود ندارد و شما می توانید از هر برند مورد علاقه خود استفاده نمایید و در عین حال هیچ کاهشی در کارایی سیستم مشاهده نخواهید کرد.

توسعه پذیری:

سیستم های VoIP در ظرفیت خطوط شهری و تعداد مشترکین بسیار انعطاف پذیر هستند. هرگاه به تعداد بیشتری از خطوط شهری نیاز باشد و یا بخواهید تعداد کاربران را افزایش دهید، می توانیدبه سادگی با افزودن ماژول (Module) و یا گیتوی (Gateway) مناسب این کار را انجام داد و محدودیتی در تعداد و یا برند گیتوی وجود ندارد.

افزایش بازدهی و ارتقاء کیفیت خدمات به مشتریان:

سیستم های VoIP به علت استفاده از بستر IP به راحتی می توانند با سرورها و نرم افزارهای دیگر ارتباط داشته باشند. به عنوان مثال سیستم های VoIP امکان اتصال به سرویس های CRM یا مدیریت ارتباط با مشتریان (Customer Relationship management) را دارند.

امکانات بیشتر با قیمت پایین تر:

سیستم های IPPBX به همراه خود دارای طیف وسیعی از امکانات مانند پاسخگوی خودکار ، منوی صوتی ، پیغامگیر صوتی ، امکان ارسال پیغام های دریافت شده به ایمیل کاربر ، ، مرکز تماس و پشتیبانی حرفه ای ، گزارش گیری مفصل از تلفن های انجام شده و غیره هستند که برای پیاده سازی این امکانات در تلفن سانترال می بایست سیستم های زیادی به آن اضافه شود که در نهایت هزینه انجام شده چندین برابر قیمت یک VoIP خواهد بود.

امکان جابه جایی و رومینگ:

در سیستم های VoIP در صورتیکه کاربر بخواهد از مکان دیگیری در درون سازمان از شماره داخلی خود استفاده نماید تنها کافی است تلفن خود را به نزدیکترین سوکت شبکه روی دیوار متصل کند و مانند سیستم های سانترال نیازی به سیم کشی مجدد و یا انجام تغییرات در سیم کشی نیست. از طرفی کاربر می تواند از خانه و یا محل دیگری از طریق شبکه داده به سیستم ویپ متصل شده و تلفن ها و پیغام های خود را از آن محل مدیریت کند.

امکان استفاده از Soft Phone:

Soft Phone نرم افزاری است که بر روی رایانه و یا موبایل کاربر نصب می شود و امکانات یک تلفن را برای کاربر فراهم می کند. کاربر می تواند از روی رایانه خود با هر یک از کاربران داخلی یا در صورت داشتن مجوز با خطوط شهری تماس تلفنی داشته باشد. مزیت Soft Phone اینست که با افزایش کاربران سیستم و استفاده آن ها از Soft Phone ، هیچ هزینه اضافی بر سازمان تحمیل نخواهد شد.

سهولت استفاده از تلفن:

استفاده از تلفن های IP ساخته شده بر اساس استاندارد SIP بسیار ساده است این تلفن ها دارای رابط کاربری ساده می باشند. این نوع تلفن ها دقیقا مشابه تلفن های سانترال ها اما با قابلیت های بیشتر می باشند.

چاپ/برون‌بری