زبان نشانه گذاری توسعه پذیر کنترل مکالمات- (Call Control eXtensible Markup Language (CCXML

به طور سنتی، کنترل تماس به تعامل با رابط های برنامه کاربردی تلفنی و درک آنها نیاز دارد که اغلب از یک پلت فرم به دیگری تغییر می یابد. CCXML یک زبان مبتنی بر XML است که می تواند راه اندازی، نظارت، و قطع تماس های تلفنی را کنترل کند. CCXML به صنایع اجازه می دهد تا استحکام پلت فرم وب و فن آوری خود را افزایش دهند تا به صورتی هوشمندانه تماس های روشن و خاموش شبکه تلفن را کنترل کند. علاوه بر این، CCXML استاندارد کنترل تماس مورد نیاز صنایع مختلف را در سطح بالایی ایجاد کرده که می تواند در هر پلت فرم تلفنی اجرا شود.

CCXML چه کارهای برای شما انجام می دهد:

• پشتیبانی از کنفرانس چند نفره، به علاوه کنفرانس های پیشرفته تر و کنترل صوتی هیچ نیازی به تجهیزات تلفن کنفرانس به صورت مجزا نیست.

• این قابلیت به هر خط فعال در یک برنامه صوتی، تفسیرگر VoiceXML مخصوص به آن را اختصاص می دهد. در حال حاضر بسیاری از پلت فرم های VoiceXML یک برگشت مکالمه یا « call leg» دارند که برای انتقال صدا از یک پلت فرم خودکار VoiceXML به یک کاربر دیگر استفاده می شود. برگشت از یک تماس منتقل شده در این سیستم عامل فاقد یک مترجم VoiceXML اختصاصی است، با محدود کردن دامنه برنامه های کاربردی احتمالی می تواند برگشت رخ دهد.

• حمل چند تماس پیچیده و کنترل آنها، از جمله توانایی برای قرار دادن تماس های خروجی در هر زمان است که در خارج از پلت فرم VoiceXML آغاز شده است.

• سیستم های انتقالی غنی تر و بیشتر برای رویدادهای ناهمزمان . عملیات تلفنی پیشرفته شامل سیگنالینگ قابل توجه، وضعیت رویدادها و پیام عبور.

• قابلیت دریافت رویدادها و پیغامها از سیستمهای خارج از پلت فرم CCXML و VoiceXML. تعامل با پلت فرمی در خارج از مرکز تماس، تماس های آغاز شده ناهمزمان از پلت فرم VoiceXML، و ارتباط میان پلت فرم های متعدد «خوشه ای» VoiceXML یا CCXML ، تمام رویدادها نیازمند تعامل میان یک پلت فرم با دیگری هستند.

CCXML اجازه می دهد که توسعه دهندگان برنامه های کاربردی پیشرفته ای که نیازمند این ویژگی ها هستند، بنویسند. از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• « Follow me, Find me» برنامه های کاربردی که کمک می کنند با شخصی که شما به موازات در تلاش برای شماره گیری تلفن همراه، تلفن منزل، و تلفن دفتر کار هستید، تماس پیدا کنید.

• برنامه های کاربردی مرکز تلفن که هوشمندانه اطلاعات تماس گیرنده را جمع آوری کرده و سپس آن اطلاعات را به نماینده مرکز تماس انتقال می دهد.

چاپ/برون‌بری