SIMCloud چیست؟

Simcloud در واقع سیستم مرکزی مدیریت سیم کارت بر مبنای جدیدترین متد های پردازش ابری یا cloud می باشد که شامل چندین اجزای مهم است.

 • device management : مدیریت ویپ گیتوی تحت شبکه Gsm برند Dinstar مدل DWG و SIMBANK
 • SIM card managemet: مدیریت سیم کارت ها
 • human behavior simulation: قابلیت تشخیص و شبیه سازی رفتار انسان جهت جلوگیری از Block شدن سیم کارت
 • performance statistics : گزارش و آمار بازدهی
 • open service APIs : دارای واسط و پنل ارتباطی جهت سفارشی سازی

SIM Cloud امکان برقراری ارتباط با سرورهای خود را از طریق پنل گرافیکی ، تحت مرورگر وب به شما می دهد که در آن می توان تمامی DWG،ُSIMBANK ها را به همراه اطلاعات در شبکه جستجو و یا Discover نمود.همچنین قابلیت مانیتورینگ و تشخیص خطا در صورت بروز مشکل در شبکه را دارا می باشد.

به طورکلی می توان به دو صورت از سرور SIM Cloud استفاده نمود .

 1. Public SIM Cloud : سرورها به صورت آنلاین برای تمامی کاربران به اشتراک گذاشته شده است و آماده استفاده می باشند. بنابراین در این مد شما بدون نیاز به نصب ، هزینه سخت افزار ، اینترنت و پهنای باند می توانید از سرور ها بهره گیری کنیداستفاده کنید.قبل از همه چیز می بایست در آدرس زیر اقدام به ساخت یک اکانت جدید کنید

از شناسه کاربری شما جهت ایجاد یک آدرس اختصاصی برای شما جهت لاگین استفاده می شود.و در نهایت می توانید با آدرس زیر به پنل خود دسترسی داشته باشید.

سرور های cloud دینستار در مناطق مختلفی از Amazon نصب و آماده خدمات دهی می باشند ، قبل انتخاب سرور جدول زیر را مشاهده نمایید.

 • Local SIM Cloud

در این مد SIM Cloud system در سایت کاربر به صورت محلی بر روی یک سرور نصب می گردد.که در این حالت مشکلاتی از قبیل packet loss و غیره کمتر شده و عملکرد بهتری در ارتباط خواهد بود از طرف دیگر هزینه نگهداری سرور و اینترنت و… اضافه خواهد شد.

همانند استفاده از سرور عمومی می بایست ابتدا یک اکانت جدید ساخت و سپس لایسنس استفاده از سرور local را تهیه نمایید. Local machine requirements for Local SIM Cloud are shown as below: نیازمندی های سرور جهت نصب سیستم :

 • Network Requirements

پوشش شبکه عامل تاثیر گذار در کیفیت و عملکرد سیستم می باشد .

در صورتی که ping time بالاتر از 500ms باشد طبیعتا ارتباط پایدار نخواهد بود. همچنین در جدول زیر پهنای باند مورد نیاز جهت استفاده با کدک G729 G723 نمایش داده شده است.

Trial Account

تهیه اکانت trial به صورت رایگان می باشد و برای تمامی کاربران رجیسترشده فارغ ازاین که از simbank به صورت local یا public استفاده می شود قابل دسترس می باشد . توجه کنید در اکانت موقت فقط ویژگی های پایه simbank پشتیبانی می شود .

Premium Account

در اکانت Premium ، علاوه بر ویژگی های پایه قابلیت های پیشرفته نیز پشتیبانی می شود همانند:

 • SIM card management
 • Human Behavior Simulation
 • Relay Server
 • Open Service APIs

جهت تهیه این اکانت می بایست بسته به نوع استفاده از Public SIM Cloud و یا Local SIM Cloud می بایست لایسنس مورد نظر تهیه شود.هزینه لایسنس نیز به ازای تعداد سیم کارت ها (N*128) و همچنین لیست ویژگی های پیشرفته محا سبه می شود و به صورت سالیانه قابل تمدید است.

راه اندازی Public SIM Cloud

در این قسمت با تنظیمات زیر آشنا می شوید * ساخت یک اکانت جدید

 • طریقه ورود به دامین و پنل سرور

* تنظیمات پیش فرض * اضافه نمودن Device در Cloud

ساخت یک اکانت جدید

هر کاربر قبل از استفاده از Public SIM Cloud نیاز به رجیستر نمودن با یک اکانت و دامین مشخص دارد، جهت این کار از طریق سایت www.dinstarcloud.com وارد شده و بر روی دکمه Register کلیک نمایید.

دامین شما میتواند اسم شرکت شما باشد، پس از نمایش پیغام زیر حدود ده دقیقه طول میکشد دامین شما توسط DNS SERVERساخته شود.سپس شما می توانید از آدرس زیر http://username.dinstarcloud.com در سرور خود لاگین نمایید. بعد از لاگین حدود چند دقیق طول خواهد کشی home page به طور کامل load شود. سه ماژول بخش های تشکیل دهنده سرور شما هستند. اضافه کردن Device در محیط Cloud بر روی ایکن configuration در desktop کلیک نمایید. بر روی قسمت [username/ZONE/zone-default/site-default] در سمت چپ جزییات سایت مشاهده می شود. هر دیوایس زیر شاخه یک سایت قرار می گیرد که در این جا از سایت پیش فرض استفاده می شود.در تب Device List بر روی Add Device کلیک می کنیم.

 • Type : دیوایس خود را انتخاب می نماییم DWG ویا SIMBANK
 • Device SN: سریال نامبر هر دیوایس را از روی دستگاه خوانده و وارد می نماییم.
 • Password: جهت احراز هویت پسوورد مشابه در هردو سمت تنظیم می نماییم.

پس از تنظیم یک رکورد در لیست شما ایجاد می شود. جهت اضافه نمودن SIMBANK نیز همین مراحل تکرار می شود.

تنظیمات سرور Cloud در سمت Device به ابن نکته می بایست توجه نمایید که DWG یا به صورت Local از سیم کارت های محلی خود استفاده می نماید ویا در مد SIM bank .بنابراین استفاده همزمان از سیم کارت های DWG و SIءBANK وجود ندارد وبه عبارتی دیگر سیم کارت ها در SIMBANK بر روی پورت های DWG ، BIND می شوند. ابتدا پنل DWG را باز نموده تغییر مد از قسمت mobile configuration/sim mod امکانپذیر است.

در قسمت [Mobile Configuration/Cloud Server] کلیک نمایید. سپس اطلاعات سرور Cloud خود را وارد نمایید.

حتما می بایست در تنظیمات شبکه DNS سرور تنظیم شود پس از آن گیتوی را ریستارت نمده و وضعیت رجیستر را چک نمایید.

چاپ/برون‌بری